40th Annual Kenduskeag Stream Canoe Race - April 15, 2006

OVERALL RESULTS

POS
BIB
PADDLER(S)
TIME CLASS
1
23
Jeff Sands / Kenny Cushman
2:08:34 OPEN CLASS
2
74
Trevor MacLean
2:16:38 K1 LONG
3
1
Mabee/Kell/Lee/Theobald/Hess/Cangelosi
2:21:41 OPEN CLASS
4
36
Jeff Owen / Steve Woodard
2:23:42 C2 MEDIUM EXPERIENCED
5
75
Fred Ludwig
2:30:50 K1 LONG
6
39
Jamie Hannon / Chip Loring
2:31:22 C2 MEDIUM EXPERIENCED
7
37
Justin Wardwell / Clayton Cole
2:31:41 C2 MEDIUM EXPERIENCED
8
223
Dan Wagner / Charlie Bradat
2:37:01 C2 MEDIUM RECREATIONAL
9
5
McGrath/Levy/Gray/Scarda
2:39:25 OPEN CLASS
10
240
Brad Krog / Del Cummings
2:39:32 C2 SHORT RECREATIONAL
11
222
Matt Dingle / Greg Dorr
2:39:48 C2 MEDIUM RECREATIONAL
12
55
John Alsop
2:42:52 C1 EXPERIENCED
13
143
A. Paradise / P. Reinertsen
2:43:53 CENTURY CLASS
14
144
Bob Martin / Richy Bartlett
2:44:34 CENTURY CLASS
15
181
T. Kenyon / M. Cyr
2:45:04 C2 MIXED RECREATIONAL
16
212
Aaron Cross / Dale Cross
2:45:48 C2 MEDIUM RECREATIONAL
17
327
Douglas Depew
2:48:45 K1 RECREATIONAL
18
29
Peter Blood / Clint Cushman
2:49:33 C2 LONG
19
197
William Lunt / Nicholas Lunt
2:49:36 C2 MEDIUM RECREATIONAL
20
187
Chip Cochrane / Lani Cochrane
2:49:55 C2 MIXED RECREATIONAL
21
142
G. Warnica / A. Billard
2:50:33 CENTURY CLASS
22
31
Eric Taylor / John Eames
2:51:00 C2 LONG
23
173
Dick Kelley / Brian Kelley
2:51:11 JUNIOR/SENIOR
24
229
Bill Deighan / Patrick Deighan
2:51:40 C2 MEDIUM RECREATIONAL
25
195
Barry Dana / Eve Dana
2:52:51 C2 MIXED RECREATIONAL
26
59
Reinhard Zollitsch / Brenda Zollitsch
2:53:46 C2 MIXED EXPERIENCED
27
318
Guy Flatley
2:54:30 C2 SHORT RECREATIONAL
28
147
Bucky Owen / Dick Storch
2:54:34 GOLDEN AGE CLASS
29
53
Mark Ranco
2:56:21 C1 EXPERIENCED
30
254
Tommy Perkins
2:57:21 C2 SHORT RECREATIONAL
31
163
Dawn Krog / Vicki Cummings
2:58:48 C2 WOMEN RECREATIONAL
32
319
Jon Wescott
2:59:51 K1 RECREATIONAL
33
171
D. Conley / H. Brittain
3:01:36 JUNIOR/SENIOR
34
93
John Carter
3:01:57 K1 SHORT
35
226
Bret Vicary / Travis Vicary
3:03:05 C2 MEDIUM RECREATIONAL
36
35
Michael Sproul / Mark West
3:04:17 C2 MEDIUM EXPERIENCED
37
175
River Robertson / Ralph Robertson
3:04:23 JUNIOR/SENIOR
38
92
Larry Merrill
3:04:25 K1 SHORT
39
210
Brant Winsor / Randy Dixon
3:04:35 C2 MEDIUM RECREATIONAL
40
149
Gary Brooks / Dustin Brooks
3:04:40 JUNIOR/SENIOR CLASS
41
214
Marc Rohde / Brent Gibson
3:05:05 C2 MEDIUM RECREATIONAL
42
213
Brad Coffey / Jeff Wahlstrom
3:05:55 C2 MEDIUM RECREATIONAL
43
93
Earl Baldwin Jr.
3:06:06 K1 SHORT
44
202
B. Merrill / B. Hatt
3:06:45 C2 MEDIUM RECREATIONAL
45
206
Ben Burke / Dan Burke
3:07:24 C2 MEDIUM RECREATIONAL
46
190
Sandra Kudrak / Terry Wescott
3:08:45 C2 MIXED RECREATIONAL
47
141
N. Hawes / G. Stellpflug
3:08:47 CENTURY CLASS
48
145
Bob Mitchell / Bob Miller
3:08:47 CENTURY CLASS
49
12
Boying/Pellitier/Doucette/Day
3:10:09 OPEN CLASS
50
194
Bronwen Pierson / Ted Pierson
3:10:38 C2 MIXED RECREATIONAL
51
13
Randy / Jackie / Juliet Cobb
3:11:41 OPEN CLASS
52
6
Benson/Albert/Eaton/Eaton
3:12:00 OPEN CLASS
53
241
Steve Markwith / Phil Gagnon
3:12:02 C2 SHORT RECREATIONAL
54
231
K. Fullarton / A. MacNeil
3:12:42 C2 SHORT RECREATIONAL
55
203
D. Rosborough / A. Mace
3:13:23 C2 MEDIUM RECREATIONAL
56
182
Ashley Rosborough / Mark Rosborough
3:13:27 C2 MIXED RECREATIONAL
57
224
Justin Gray / Joshua Davis
3:13:51 C2 MEDIUM RECREATIONAL
58
44
Martin Fitch/Andrew Mafiera
3:14:32 C2 SHORT EXPERIENCED
59
128
Lee Locke
3:14:43 K1 RECREATIONAL
60
221
Eric Martin / Richard Peale
3:15:38 C2 MEDIUM RECREATIONAL
61
253
Timothy Brooks
3:16:00 C2 SHORT RECREATIONAL
62
324
Jon Rudnicki / Stacy Rudnicki
3:16:05 C2 MIXED RECREATIONAL
63
316
Wayne McKee
3:16:36 K1 SHORT
64
227
Jeremy Somes / Eric Shmidt
3:17:04 C2 MEDIUM RECREATIONAL
65
152
Tom Walters / Chris Pedersen
3:19:17 JUNIOR/SENIOR CLASS
66
17
Brian Foley
3:19:44 K1 SHORT
67
300
Greg Vail / Andrew Warnica
3:20:38 C2 SHORT BEGINNER
68
246
Thomas Cassidy / Daniel Cassidy
3:20:52 C2 SHORT RECREATIONAL
69
185
Mike Wiltse / Sheryl Spear
3:20:58 C2 MIXED RECREATIONAL
70
323
Maggie Sutherland
3:21:34 K1 SHORT WOMEN
71
125
David Simonsen
3:21:39 K1 RECREATIONAL
72
248
Mark Hunter / Seth Wieder
3:22:17 C2 SHORT RECREATIONAL
73
52
David Stearns
3:22:38 C1 EXPERIENCED
74
97
Bruce Duffy
3:22:54 K1 SHORT
75
217
Roger Merchant / John Simko
3:23:02 C2 SHORT RECREATIONAL
76
113
Matthew Carter
3:23:47 K1 RECREATIONAL
77
286
J. Whitehead / G. Leweller
3:24:17 C2 SHORT BEGINNER
78
186
W. Daggett / S. McLaughlin
3:24:33 C2 MIXED RECREATIONAL
79
112
Bruce Carter
3:25:31 K1 RECREATIONAL
80
294
Thomas Perry / Meddie Perry
3:25:58 C2 SHORT BEGINNER
81
54
Ray Ingrham
3:26:16 C1 EXPERIENCED
82
205
J. Kenneally / S. Krughoff
3:26:29 C2 MEDIUM RECREATIONAL
83
56
J.J. Mish
3:28:00 C1 EXPERIENCED
84
33
Carl Olson / Jim White
3:28:19 C2 MEDIUM EXPERIENCED
85
258
Mike Kelley
3:29:12 C2 SHORT RECREATIONAL
86
317
Jesse McIntire / Bart Barnum
3:29:29 C2 SHORT BEGINNER
87
273
T. Lowell / H. Thompson
3:29:33 C2 MEDIUM BEGINNER
88
133
Paul Hammond
3:29:39 K1 RECREATIONAL
89
115
Devon Dunbar
3:31:53 K1 RECREATIONAL
90
174
Michael Trumble / Mason Trumble
3:32:16 JUNIOR/SENIOR
91
263
Bruce Baker / Eben Baker
3:32:36 C2 MEDIUM BEGINNER
92
86
Elvind Rynning
3:33:20 K1 SHORT
93
151
Jon Anderson / Pete Fitzgerald
3:35:29 JUNIOR/SENIOR CLASS
94
94
Tommy Dunton
3:35:50 K1 SHORT
95
84
Ben Randall
3:36:53 K1 SHORT
96
301
Jason O'Brien / Arnold Strout
3:37:58 C2 SHORT BEGINNER
97
289
Roger Bailey / Craig Bailey
3:37:58 C2 SHORT BEGINNER
98
288
P. McDonough / D. Morgan
3:38:30 C2 SHORT BEGINNER
99
290
Jacob Olsen / Gavin Kelley
3:38:59 C2 SHORT BEGINNER
100
63
Kayla Lynn / Nat Crewe
3:39:09 C2 MIXED EXPERIENCED
101
61
Dan Merrill / Lucienne Merrill
3:39:15 C2 MIXED EXPERIENCED
102
239
C. Libby / T. Thornton
3:39:34 C2 SHORT RECREATIONAL
103
58
S. Meyer / J. Lisker
3:39:38 C2 MIXED EXPERIENCED
104
34
D. Pellitier / J. Henderson
3:39:44 C2 MEDIUM EXPERIENCED
105
156
Laurie Stearns / Susannah Owen
3:40:41 C2 WOMEN
106
98
Sean Hanson
3:40:49 K1 SHORT
107
71
P.Eugene Davis
3:41:23 K1 LONG
108
234
J. Walls / V. Guiseppe
3:45:01 C2 SHORT RECREATIONAL
109
146
Mike Maybury / Betty Maybury
3:45:26 CENTURY CLASS
110
255
Robert Winslow
3:45:39 C2 SHORT RECREATIONAL
111
4
Battista / Bragdon
3:45:40 OPEN CLASS
112
199
David Gross / Stuart Gross
3:46:00 C2 MEDIUM RECREATIONAL
113
14
Chris Mares / John Bailey
3:46:04 OPEN CLASS
114
38
Rick Eason / Sayuthi Joafar
3:46:08 C2 MEDIUM EXPERIENCED
115
102
Mandy Shorey
3:46:24 K1 SHORT WOMEN
116
42
Michael Carey / Bjorn Carey
3:47:32 C2 SHORT EXPERIENCED
117
81
Scott Walsh
3:48:19 K1 SHORT
118
291
M. Wisniewski / C. Coleman
3:48:55 C2 SHORT BEGINNER
119
82
Joel Nadeau
3:48:56 K1 SHORT
120
164
Candy Perkins / Pamela Perkins
3:49:09 C2 WOMEN RECREATIONAL
121
41
A. West / S. Pelligrino West / S. Pelligrino
3:49:32 C2 SHORT EXPERIENCED
122
51
Irving Gilbert
3:49:37 C1 EXPERIENCED
123
219
Andrew Robertson / Ethan Robertson
3:49:49 C2 MEDIUM RECREATIONAL
124
329
Spencer Lincoln / Eric Semmel
3:49:58 CENTURY CLASS
125
193
Christopher Davis / Erica Davis
3:51:13 C2 MIXED RECREATIONAL
126
189
Chris Beard / Alana Beard
3:52:23 C2 MIXED RECREATIONAL
127
249
Carl Allison / Andrew Arola
3:52:29 C2 SHORT RECREATIONAL
128
274
Mike Myre / Joe Alvarez
3:52:38 C2 MEDIUM BEGINNER
129
46
Nathan Hayes/Ryan Hayes
3:52:43 C2 SHORT EXPERIENCED
130
150
Craig Cunningham / Hannah Cunningham
3:53:21 JUNIOR/SENIOR CLASS
131
220
Daniel Breton / Evan Pollack
3:54:12 C2 MEDIUM RECREATIONAL
132
321
Brian Bucker / Keisha Kelliher
3:54:31 OPEN CLASS
133
177
John Scofield / Connor Scofield
3:55:22 JUNIOR/SENIOR
134
250
Josh McAuliffe / Chad McAuliffe
3:56:06 C2 SHORT RECREATIONAL
135
170
Mike Belliveau / Mariah Belliveau
3:56:17 JUNIOR/SENIOR
136
131
Dan Baumert
3:57:09 K1 RECREATIONAL
137
157
Cindi Eaton / Heather Haskell
3:57:15 C2 WOMEN
138
43
Henry Deshane / Jennifer Deshane
3:57:17 C2 SHORT EXPERIENCED
139
238
B. Crowell / M. Broughton
3:57:18 C2 SHORT RECREATIONAL
140
245
Ralph Townsend / Kevin Townsend
3:58:25 C2 SHORT RECREATIONAL
141
266
Todd Hardy / Bill Hanley
3:58:37 C2 MEDIUM BEGINNER
142
243
Terry Morley / Sean Blomquist
3:58:41 C2 SHORT RECREATIONAL
143
188
Mike Saunders / Dena Saunders
4:00:23 C2 MIXED RECREATIONAL
144
336
Cliff White / Robert Redwood
4:01:18 C2 MEDIUM BEGINNER
145
134
Ron Kozlowski
4:02:04 K1 RECREATIONAL
146
62
Chris Colin / Linda Wyler
4:02:09 C2 MIXED EXPERIENCED
147
278
Thomas Small / Jim McLaughlin
4:02:18 C2 MEDIUM BEGINNER
148
284
M. Winslow / E. Conway
4:03:14 C2 SHORT BEGINNER
149
79
Jonathan Boucher
4:03:48 K1 SHORT
150
326
Justin Jipson / Jon Herbison
4:04:15 OPEN CLASS
151
265
Wil Davis / Kristof Buermans
4:04:16 C2 MEDIUM BEGINNER
152
279
David Hebert / Jeff Pollard
4:04:20 C2 SHORT BEGINNER
153
135
Ryan Cowan
4:04:22 K1 RECREATIONAL
154
132
Erik Dow
4:04:24 K1 RECREATIONAL
155
218
David Allen / Geoffrey Allen
4:06:40 C2 MEDIUM RECREATIONAL
156
296
Dimitry Gorsky / Nathan Wilke
4:07:08 C2 SHORT BEGINNER
157
285
E. Ford / J. Davis
4:07:50 C2 SHORT BEGINNER
158
207
Justin Hardy / Robert Hayes
4:08:24 C2 MEDIUM RECREATIONAL
159
283
R. Millett / M. Desjardins
4:08:32 C2 SHORT BEGINNER
160
198
D. Losier / T. Andrews
4:09:05 C2 MEDIUM RECREATIONAL
161
204
Alan Shearer / Ian Shearer
4:10:27 C2 MEDIUM RECREATIONAL
162
65
Michael McQuirk / Jill Smith
4:10:55 C2 MIXED EXPERIENCED
163
228
Tim Sereyko / Larry Misiascak
4:11:55 C2 MEDIUM RECREATIONAL
164
166
Terri-Lynn Fowler / Mia Clark
4:11:56 C2 WOMEN RECREATIONAL
165
169
Jerry McCartney / Jarred McCartney
4:12:29 JUNIOR/SENIOR
166
108
Joseph Knox
4:13:16 K1 RECREATIONAL
167
247
Tim Pease / Brad Flannery
4:14:16 C2 SHORT RECREATIONAL
168
32
M. Shaffer / C. DAmico
4:14:45 C2 MEDIUM EXPERIENCED
169
333
C. Russoniello / M. Connelly
4:15:04 C2 SHORT BEGINNER
170
332
Miria Tratscha / Alex McPherson
4:15:17 C2 MIXED RECREATIONAL
171
176
Tyler Richardson / Mike Aimshas
4:15:31 JUNIOR/SENIOR
172
277
David Noto / Nate Santos
4:15:55 C2 MEDIUM BEGINNER
173
211
E. Jacobsen / S. Howell
4:17:16 C2 MEDIUM RECREATIONAL
174
211
E. Jacobsen / S. Howell
4:17:16 C2 MEDIUM RECREATIONAL
175
153
Kevin Stuckey / Paul Stuckey
4:18:36 JUNIOR/SENIOR CLASS
176
216
Shawn Leland / Justin Cyr
4:18:51 C2 MEDIUM RECREATIONAL
177
18
M.Caldwell/P.Berquist/S. Snyde
4:19:46 OPEN CLASS
178
257
Tom Moriarty
4:20:29 C2 SHORT RECREATIONAL
179
154
J. Broughton / H. Webber
4:20:58 C2 WOMEN
180
209
Isaac Davis / Aaron McLaughlin
4:21:11 C2 MEDIUM RECREATIONAL
181
297
Melvin Ivey / Michael Whitney
4:21:24 C2 SHORT BEGINNER
182
172
Bill Higgins / Ryan Higgins
4:22:10 JUNIOR/SENIOR
183
267
Nathan Ames / Chester Veilleux
4:22:40 C2 MEDIUM BEGINNER
184
262
A. Masella / J. Sanborn
4:22:40 C2 MEDIUM BEGINNER
185
25
Farrell/Allalemdijan/Bannister
4:23:01 OPEN CLASS
186
80
William Anderson
4:23:23 K1 SHORT
187
26
Dave Ridill / Alicia Marshall
4:23:50 OPEN CLASS
188
3
Chris Hayden / Anna Hayden
4:23:54 OPEN CLASS
189
130
Chris Elgee
4:25:05 K1 RECREATIONAL
190
330
Peter Garrett / Susan Gardner
4:25:23 C2 MIXED RECREATIONAL
191
111
Mark Holmes
4:26:08 K1 RECREATIONAL
192
293
Joshua Dore / Mark Lawson
4:27:14 C2 SHORT BEGINNER
193
264
Gary Young / Mark Eagleson
4:27:21 C2 MEDIUM BEGINNER
194
259
John Gonzales
4:28:06 C2 SHORT RECREATIONAL
195
268
Mike Wales / Bruce Minott
4:31:32 C2 MEDIUM BEGINNER
196
192
Rebecca Culver / Kevin Stecher
4:31:42 C2 MIXED RECREATIONAL
197
191
H. Whelden / K. Billingham
4:31:49 C2 MIXED RECREATIONAL
198
109
Rodney Record
4:32:36 K1 RECREATIONAL
199
334
Time Stenovee / Jon Bastian
4:32:43 C2 MEDIUM BEGINNER
200
110
Ron Loubier
4:33:05 K1 RECREATIONAL
201
236
J. Gregorie / J. Tremblay
4:33:12 C2 SHORT RECREATIONAL
202
335
Nicholas Beaird / Todd Dixon
4:33:35 C2 MEDIUM BEGINNER
203
85
Mannie Cregg
4:33:54 K1 SHORT
204
272
David Roberts / Chris Ruhlin
4:34:24 C2 MEDIUM BEGINNER
205
260
Sarah Quaintance
4:34:49 C1 WOMEN RECREATIONAL
206
50
Eric Kennedy
4:36:43 C1 EXPERIENCED
207
179
K. Cooney / R. Lindblom
4:37:07 C2 MIXED RECREATIONAL
208
48
Zip Kellogg
4:38:41 C1 EXPERIENCED
209
208
Ethan Hardy / Jesse Swett
4:39:37 C2 MEDIUM RECREATIONAL
210
167
Beth Choate / Katie McPhee
4:40:13 C2 WOMEN RECREATIONAL
211
269
William Honeycutt / Alex Desmond
4:40:58 C2 MEDIUM BEGINNER
212
77
M. Rubino/C. Guptill/J. Foley
4:41:23 OPEN CLASS
213
96
Jason Hook
4:42:03 K1 SHORT
214
47
P. Rand / M. OMalia Rand / M. OMalia
4:42:09 C2 SHORT EXPERIENCED
215
282
M. Gilbert / I. Bradley
4:43:10 C2 SHORT BEGINNER
216
119
Michael Cravin
4:44:57 K1 RECREATIONAL
217
139
A. Miles / E. Murphy
4:44:58 CENTURY CLASS
218
137
D. Lanman / C. Welch
4:45:14 CENTURY CLASS
219
114
Mathew Bentley
4:46:03 K1 RECREATIONAL
220
183
C. Cirame / B. Parsons
4:46:03 C2 MIXED RECREATIONAL
221
106
Robert Luckhurst
4:46:26 K1 RECREATIONAL
222
107
George Luckhurst
4:46:26 K1 RECREATIONAL
223
196
Thomas Murphy / April Smith
4:47:02 C2 MIXED RECREATIONAL
224
104
Eric Johnson
4:47:11 K1 RECREATIONAL
225
105
Shannon Luckhurst
4:47:16 K1 RECREATIONAL
226
295
Mike Bailey / Ty Sullivan
4:47:20 C2 SHORT BEGINNER
227
76
Pete Davila
4:50:55 K1 SHORT
228
129
Jason Fonseca
4:52:09 K1 RECREATIONAL
229
126
Chandra McGee
4:52:31 K1 RECREATIONAL
230
337
Dennis Norton
4:55:44 K1 RECREATIONAL
231
337
Dennis Norton
4:55:44 K1 RECREATIONAL
232
16
A. Curtis/K. Bickford/N. Eastman
4:55:46 OPEN CLASS
233
338
Jason Stuart
4:55:46 K1 RECREATIONAL
234
101
Catherine Schmitt
4:57:33 K1 SHORT WOMEN
235
73
Benjamin Paradis
4:57:51 K1 LONG
236
233
R. Mick / R. Pete
4:59:56 C2 SHORT RECREATIONAL
237
155
M. Kellogg / E. Evans
5:00:11 C2 WOMEN
238
158
J. Tarkleson / A. Giguere
5:01:01 C2 WOMEN
239
100
Jessica Bergeron
5:01:51 K1 SHORT WOMEN
240
122
Jeffery Crawford
5:03:39 K1 RECREATIONAL
241
331
Liza Mitchell / Eva Gougian
5:05:08 C2 WOMEN RECREATIONAL
242
201
J. Scanlin / A. Keep
5:09:07 C2 MEDIUM RECREATIONAL
243
200
W. Lockhart / G. Jackson
5:10:12 C2 MEDIUM RECREATIONAL
244
298
Rick McKeown / Mark Woodman
5:13:56 C2 SHORT BEGINNER
245
20
Chris Hunt / George Perkins
5:14:40 OPEN CLASS
246
27
Matt Reyes / Sean Achenbach
5:15:44 OPEN CLASS
247
281
J. Vaughn / A. Sawyer
5:20:14 C2 SHORT BEGINNER
248
69
Jordan Jackson
5:36:07 K1 LONG
249
22
K. Ness/K. DeGosh/ W. Michaud
5:47:39 OPEN CLASS
250
88
Matthew Chambers
6:01:10 K1 SHORT
251
60
Christopher Chambers/Erin Chambers
6:08:08 C2 MIXED EXPERIENCED
- -
2
Berney Kubetz / Jake Kubetz
No Time OPEN CLASS
- -
6
Alan Greenburg/Amanda Greenburg
No Time JUNIOR/SENIOR CLASS
- -
7
Stephen Hatch / Jocelyn Hatch
No Time OPEN CLASS
- -
8
M. Keister / C. Suttie
No Time OPEN CLASS
- -
9
B. Emory/C. Emory/D. Park
No Time OPEN CLASS
- -
10
W. Pooler/J. Beckwith/E. Bither
No Time OPEN CLASS
- -
11
Z. Underwood / R. Merrill
No Time OPEN CLASS
- -
15
Emmanuel Boss / Matt Vogel
No Time OPEN CLASS
- -
19
Matt Callahan / Kate Fischer
No Time OPEN CLASS
- -
21
C. Boyington/R. Murphy/J. O'Keefe
No Time OPEN CLASS
- -
21
C. Boyington/R. Murphy/J. O'Keefe
No Time OPEN CLASS
- -
24
T. Pelton/B. Poland/B. Lawlor
No Time OPEN CLASS
- -
28
Mark Frost / Adam Hardy
No Time C2 LONG
- -
30
Ryan Lister / Mike Sterris
No Time C2 LONG
- -
40
Weldon Bosworth / Brad Inforati
No Time C2 MEDIUM EXPERIENCED
- -
45
Trevor Levits/Greg Hodsdon
No Time C2 SHORT EXPERIENCED
- -
49
Jeff Defco
No Time C1 EXPERIENCED
- -
57
Bob Dow
No Time C1 EXPERIENCED
- -
64
John Hyneman / Britta Hyneman
No Time C2 MIXED EXPERIENCED
- -
66
Amanda Hamlin / Michael Wilcox
No Time C2 MIXED EXPERIENCED
- -
67
Paula Lunt
No Time K1 LONG
- -
68
Scott Wilkerson
No Time K1 LONG
- -
70
Karl Jackson
No Time K1 LONG
- -
72
John Ward
No Time K1 LONG
- -
78
Doug Ware
No Time K1 SHORT
- -
87
Paul Conklin
No Time K1 SHORT
- -
89
Travor Smith
No Time K1 SHORT
- -
90
Mark Bamford
No Time K1 SHORT
- -
91
Allen Cratty
No Time K1 SHORT
- -
95
Joseph Dunton
No Time K1 SHORT
- -
99
Misty Richardson
No Time K1 SHORT WOMEN
- -
103
June Nielsen
No Time K1 SHORT WOMEN
- -
116
Beth Dunbar
No Time K1 RECREATIONAL
- -
117
Randy Dunbar
No Time K1 RECREATIONAL
- -
118
Michael Clark
No Time K1 RECREATIONAL
- -
120
Mike Chambers
No Time K1 RECREATIONAL
- -
121
Mike O’Loughlin
No Time K1 RECREATIONAL
- -
123
Barbara Michaud
No Time K1 RECREATIONAL
- -
124
Charles Pitts
No Time K1 RECREATIONAL
- -
127
Glen Montgomery
No Time K1 RECREATIONAL
- -
136
Judy Loud
No Time K1 RECREATIONAL
- -
138
B. Sidaway / G. Gordon
No Time CENTURY CLASS
- -
140
R.W. Estela / Jonathan Sprague
No Time CENTURY CLASS
- -
159
Abigail Curtis
No Time C2 WOMEN RECREATIONAL
- -
160
M. Olmstead / D. Reid
No Time C2 WOMEN RECREATIONAL
- -
161
Corine Hamlin / Linda Sanipas
No Time C2 WOMEN RECREATIONAL
- -
162
G. Davis / S. Cota
No Time C2 WOMEN RECREATIONAL
- -
165
Michelle Drew / Tonya Allen
No Time C2 WOMEN RECREATIONAL
- -
168
Kit Muzzy / True Muzzy
No Time JUNIOR/SENIOR
- -
178
S. West / C. Starno
No Time C2 MIXED RECREATIONAL
- -
180
F. Smith / D. Wood
No Time C2 MIXED RECREATIONAL
- -
184
Philip Drew / Jennifer Megquier
No Time C2 MIXED RECREATIONAL
- -
215
Joseph York / William Bryant
No Time C2 MEDIUM RECREATIONAL
- -
225
Joe Merrill / Joe Francis
No Time C2 MEDIUM RECREATIONAL
- -
230
K. Milingas / J. Dunn
No Time C2 SHORT RECREATIONAL
- -
232
J. Smith / J. Grant
No Time C2 SHORT RECREATIONAL
- -
235
R. Papa / J White
No Time C2 SHORT RECREATIONAL
- -
237
C. Flood / J. Marr
No Time C2 SHORT RECREATIONAL
- -
242
Toby Cole / Beau Bedore
No Time C2 SHORT RECREATIONAL
- -
244
Neil Podolsky / Jim Wadington
No Time C2 SHORT RECREATIONAL
- -
251
Ryan Mitchell
No Time C2 SHORT RECREATIONAL
- -
252
Pat Bond
No Time C2 SHORT RECREATIONAL
- -
261
T. Roberts / S. Peary
No Time C2 MEDIUM BEGINNER
- -
270
Jesse Waldrip / Matt Dunlap
No Time C2 MEDIUM BEGINNER
- -
271
Chris Phillips / Kirk Doyle
No Time C2 MEDIUM BEGINNER
- -
275
Jason Tarr / Brady Hurd
No Time C2 MEDIUM BEGINNER
- -
276
Tyler Deabay / Josh Kane
No Time C2 MEDIUM BEGINNER
- -
280
J. Knox / B. Quirion
No Time C2 SHORT BEGINNER
- -
287
Rick McLain
No Time C2 SHORT BEGINNER
- -
292
Mike Conley / Adam Kennedy
No Time C2 SHORT BEGINNER
- -
299
Kevin Sennett / Joey LaChance
No Time C2 SHORT BEGINNER
- -
320
Florence Fregeau
No Time K1 SHORT WOMEN
- -
325
Nick Crane / Ryan Duff
No Time OPEN CLASS
- -
328
Charisa Dinsmore
No Time K1 SHORT WOMEN
Average Overall Time: 3:52:36